01Kącik Czytelnika to nie tylko miejsce w którym można odpocząć i poczytać książkę, ale także miejsce spotkań. W środowy poranek gościliśmy w bibliotece grupę dzieci z klasy ,,0”. W związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka, zorganizowaliśmy spotkanie czytelnicze dla dzieci. Gościem specjalnym była Pani Maria- członkini Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej bibliotece, a zarazem babcia. Przeczytała dzieciom piękną książeczkę pt. ,,Tupcio Chrupcio- wizyta u Dziadków” autorstwa Elizy Piotrowskiej. Książka była podstawą do rozmowy. Zauważamy w bibliotece wielopokoleniowość co jest niezwykle ważne, gdyż czytelnictwo zaszczepione w młodym wieku będzie procentowało na przyszłość.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu Dyskusyjne Kluby Książki 2022, Erasmus+ „EU-Reading Circles’’ finansowanego ze środków Instytutu Książki, dotacji celowej MKiDN.